Objednávky

Plastové zatravňovací dlaždice můžete objednávat v eshopu Garden Pardubice.

Cena jedné tvárnice o rozměru 50 x 25 x 3,5 (cm) je 54 Kč včetně DPH u objednávek nad 240 ks. Na 1 m2 potřebujete 8 dlaždic. Jeden metr čtvereční naší zatravňovací dlažby tedy vyjde na 432 Kč. U objednávek menšího množství zatravňovacích dlaždic je cena za ks 59 Kč a metr čtvereční tak stojí 472 Kč.

Betonová zatravňovací dlažba

betonové zatravňovací dlaždiceBetonové zatravňovací dlaždice patří k těm nejrozšířenějším, protože jsou na trhu nejdéle. Často jsou využívány na parkovištích před panelovými domy nebo v kombinaci s betonovou zámkovou dlažbou.

Pokud jde o zpevnění povrchu, nelze jim nic vytknout. Na rozdíl od plastových zatravňovacích dlaždic se v nich příliš nedaří trávníku. Taková příjezdová cesta pak připomíná spíš proschlou zválcovanou děravou betonovou cestu.

Problém spočívá v tom, že betonové zatravňovací dlaždice násákají vodu, a tak ubírají vodu z hlíny, ve které roste tráva. V horkých dnech se pak rozpalují, a to trávníku také dvakrát nesvědčí. I když pak takovou příjezdovou cestu nebo parkovací plochu pokropíte vodou, beton opět veškerou vodu nasaje.

Výhody a nevýhody zatravňovacích dlaždic z betonu

+ nižší cena ve srovnání s některými plastovými zatravňovacími dlaždicemi

- vyšší náklady na dopravu

- malá odolnost vůči povětrnostním vlivům, solím a UV záření

- horší vzhled trávy díky odebírání vlhkosti travnímu drnu

- náročnější manipulace a pokládka díky hmotnosti (25 kg/1 tvárnice)

 

facebook_page_plugin
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá

Captcha code Změnit obrázek